Připravili jsme článek o tom jak se vyrábějí ručně šité matrace. Fotografie vznikly pod rukami zkušeného pracovníka při výrobě matrace s mystickým názvem PENELOPE. V našem sortimentu ručně šitých matrací nabízíme ještě matraci OCEAN DREAM a matraci MYSTICA.

V první řadě za vším stojí dlouholeté zkušenosti o znalostech vlastností materiálů. Pro ručně šité matrace jsou vybírány nejkvalitnější materiály. Z přírodních jsou to desky z kokosových vláken, koňských žíní, z vláken agáve sisalové nebo mořské trávy, z bavlny nebo vlny. Ze syntetických materiálů se používají latexové desky. Desky jsou pečlivě poskládány na sebe a to v závislosti na požadovaných výsledných vlastnostech a tvrdosti matrace.

Detail materiálů matrace PENELOPE  je vidět na obrázku a skládá se z následujících vrstev:

  • deska z vláken agáve sisalové
  • latexová deska
  • deska z bavlněných vláken
  • deska z kokosových vláken

Na řadu přichází mistrovské umění a fyzická zdatnost při prošívání celé matrace. To vše za pomocí jednoduchých přípravků - tužka, metr, špendlík, silná bavlněná nit a vhodná jehla. Stehy jsou dlouhé asi 10 cm. Matrace se po prošití zabalí do obalu z netkané textilie a po té se opatří potahem, na základě požadavku zákazníka.

 

 

Jsme si jisti, že kdo si zakoupí matraci PENELOPE zůstane věrný těmto výrobkům po celý svůj život jako žena svému muži, po které byla tato jedinečná matrace pojmenována.