Základní materiál pro výrobu matrací je dodáván v blocích nebo v deskách. Materiál se musí nařezat na požadované rozměry. To jsou rozměry, které jsou totožné s rámem postele, ale také rozměry, které určují finální výšku matrace. Klasické základní míry matrací jsou 80x200 cm a 90x200 cm dále pak méně časté rozměry 100x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm a v případě dvoulůžek to mohou být rozměry 160x200 cm, 180x200 cm nebo 200x200 cm.

Kromě těchto rozměrů je možné vyrobit matraci téměř v jakémkoliv rozměru a dokonce i tvaru. V případě velmi atypických rozměrů a hlavně větších než se vyrábí základní materiál je deska vyrobena z více kusů a slepena disperzním lepidlem. Lepený spoj je kvalitní a trvanlivý, určitě ho při spánku nezaregistrujete a především nijak nesnižuje kvalitu výsledného produktu. V atypickém rozměru lze vyrobit všechny typy matrací pěnové, latexové, s přírodními materiály a dokonce i pružinové.

Hladké i profilované desky se řežou na pásových pilách. Přírodní materiály jako desky z kokosových vláken, z koňských žíní, mořské trávy, bavlny nebo vlny se také řezají pomocí pily. V závislosti na typu vyráběné matrace se poskládají jednotlivé vrstvy a slepí disperzním lepidlem. Matrace je vložena do potahu, který je ušit přímo na míru a je opatřen zipem pro snadné snímání..

V případě požadavku výroby atypického rozměru lze použít rychlý odkaz, který je u každé matrace "Mám zájem o atypický rozměr matrace". My vám obratem sdělíme cenu a podrobné informace. Další informace naleznete zde.