Pro jaké děti jsou určeny matrace do dětských postýlek?

V této kategorii naleznete výrobky, které lze použít pro novorozené děti do dětských postýlek až po fázi přechodu do větší postele. Přechod dětí do větší postele např. o rozměru 70x160 cm, 80x200 cm nebo 90x200 cm je individuální a spadá do období mezi druhým až třetím rokem dítěte.

Jaký vybrat rozměr matrace do dětské postýlky?

Většinou se jedná o rozměr matrace 60x120 cm nebo 70x140 cm.

Jsou materiály vhodné pro nejmenší děti?

Všechny materiály, které jsou použity na výrobu matrací do dětských postýlek jsou zdravotě nezávadné, alergicky neutrální a tedy vhodné pro výrobu a pro použití pro nejmenší děti.

Jakou matraci tedy vybrat?

Nejmenší děti mají složitou termoregulaci. V závislosti na prostředí a s přihlédnutím k individuálním potřebám dítěte je možné vybrat z několika typů matrací. Například matrace KOKOSÍK nebo NATURAL BABY jsou vhodné pro děti, které se více potí a také do hůře větratelných místností nebo do domů a bytů kde může být vyšší teplota (podkroví ap.). Tyto matrace výborně odvádějí vlhkost a tak zaručují správné hygienické vlastnosti. Matrace MARCELKA má zpevněný střed a je určena např. pro těžší děti. Matrace MARCELKA NATUR má středovou desku z kokosových vláken a je tedy dobrým kompromisem mezi kvalitou a cenou. Matrace KUBÍK je ekonomická varianta pro dětské postýlky.