MOLITAN - ( polyuretanová pěna) z latinského mollis (měkký, ohebný) a konce slova polyuretan. Název byl vymyšlen v české firmě Gumotex a.s. Břeclav v roce 1963 kde začala výroba polyuretanové pěny pod značkou MOLITAN.

Dříve se matrace vyráběly převážně z polyuretanové pěny (MOLITANU) a proto tedy byly označovány jako molitanové. Postupem času byla tato pěna modifikována, byly vylepšovány fyzikálně mechanické vlastnosti pěny. V našem obchodě MATARCE-OBCHOD.CZ jsme výrobky z těchto materiálů sdružili do kategorie PĚNOVÉ MATRACE. Výrobky jsou vyráběny v kombinacích polyuretanové pěny (PUR), polyuretanové studené pěny (HR) a pojené polyuretanové pěny (RE) nebo v kombinaci s přírodními materiály jako jsou desky z kokosových vláken z koňských žíní atd..

Představujeme Vám matraci JANA, která je klasickým zástupcem molitanových matrací v našem obchodě. Jedná se jednoduchý výrobek vhodný pro občasné spaní nebo pro zcela nenáročné uživatele. V současné době, lze molitan kombinovat s ostatními materiály jako je tomu u matrace COCO SENSITIVE kde výrobce zkombinoval polyuretanovou pěnu se studenou pěnou a deskami z kokosových vláken, celý systém je slepený a výsledkem je výrobek s podstatně lepšími vlastnostmi, zejména co se týká komfortu spánku a prodyšnosti celého slepeného systému. Zajímavá je i matrace SPECIAL HORSE kdy se při výrobě polyuretanové pěny přidává do směsi antibakteriální přísada a tím se dosáhne materiálu s antibakteriálními vlastnostmi, které umocňuje použití desek z koňských žíní.