Jedno z nejdůležitějších kritérií, při výběru matrace v internetovém obchodě, je tvrdost. Správně zvolená tvrdost zajistí komfortní a zdravý spánek. Internetový prodej matrací se těší velké oblibě, a proto Vám chceme usnadnit výběr.

Podle čeho se řídit při výběru správné tvrdosti?

Vždy vezměte v potaz svoji tělesnou váhu a výšku. Dalším důležitým parametrem je věk a v neposlední řadě možné zdravotní problémy s pohybovým ústrojím.

Lze se řídit pouze podle tělesné hmotnosti?

Tělesná hmotnost a správná volba tvrdosti matrace souvisí také s tělesnou výškou. Tvrdost bude vnímat jinak osoba, která váží 90kg a měří 150cm než osoba s hmotností 90kg a výškou 190cm. U vyššího člověka je váha rozložená na větší ploše.

Jak poznám tvrdost matrace?

V našem internetovém obchodě máme tři základní tvrdosti matrací:

Všechny tři kategorie mohou mít ještě přívlastek plus (+) nebo minus (-).

Například středně tvrdá matrace s přívlastkem plus (+) je spíše tvrdší a s přívlastkem minus (-) spíše měkčí ve své kategorii. Při výběru se řiďte svou váhou a výškou. Máte-li váhu 90kg a výšku 150cm bude pro Vás matrace s označením střední + spíše měkčí než pro osobu s váhou 90kg a výškou 190cm.

Měkké matrace

Pokud máte požadavek na měkkou matraci, vybírejte z nabídky latexových matrací některých pěnových matrací nebo matrací s línou pěnou. Jedná se o kvalitní a pohodlné výrobky, které jsou mimo jiné vhodné i pro děti (latexové matrace), pro starší osoby a pro osoby s problémy s pohybovým ústrojím. Uspokojí však každého, kdo vyžaduje velmi pohodlné lůžko. Pokud jste zvyklí na tvrdé matrace a koupili jste si například latexovou matraci, počítejte s tím, že bude nějakou dobu trvat než si na měkčí lůžko zvyknete. Matrace nejsou vhodné pro osoby s velkou nadváhou a do špatně větratelných místností. Vždy věnujte pozornost výběru správného roštu, který musí mít vyšší počet lamel nebo laťek s mezerami cca 3cm. V případě velkých mezer mezi lamelami nebo deskami může dojít k lavorovému efektu.

Středně tvrdé matrace

Zde si vybere téměř každý. Vybírat můžete z pěnových matrací, pružinových a taštičkových matrací, matrací s línou pěnou a přírodních luxusních matrací. Matrace mohou obsahovat desky z různých materiálů, které zvyšují prodyšnost a životnost. Pokud matrace obsahuje desku z kokosových vláken nebo desku z pojené polyuretanové pěny může mít stupeň tvrdosti středně tvrdá +. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Tvrdé matrace

Jsou určeny pro zákazníky, kteří požadují tvrdé lůžko a také pro zákazníky s nadváhou. Nabízíme matrace až do hmotnosti 150kg. Tvrdost posuďte i podle vaší váhy a výšky. Pro osobu s váhou 50kg a výškou 160cm budou matrace v této kategorii velmi tvrdé. Tyto výrobky naleznete v pěnových matracích, matracích pružinových nebo taštičkových a přírodních luxusních matracích.

Oboustranné matrace

Každá strana má rozdílnou tvrdost. Jsou vhodné jako partnerské matrace do manželské postele, kdy si každý zvolí stranu podle svého požadavku, nálady nebo aktuálního zdravotního stavu.

 

Pokud si přece jen nebudete vědět rady s výběrem té správné matrace, kontaktujete nás a my Vám krok po kroku pomůžeme vybrat ten nejlepší produkt.