Jaké jsou výhody pružinových matrací?

Jednoznačně je to prodyšnost a dlouhá životnost. Jádro pružinových matrací je tvořeno pružinami, které jsou vyrobeny z vhodného drátu. Tím je zaručena bezproblémová cirkulace vzduchu. S prodyšností souvisejí hygienické vlastnosti. Pružinové matrace jsou vhodné i na pevné podložky, do hůře větratelných místností nebo pro osoby, které se při spánku velmi potí.

Jaké jsou nevýhody pružinových matrací?

U méně kvalitních matrací může s časem dojít ke ztrátě elastičnosti jednotlivých pružin a také k nepříjemnému vrzání. Jedná se často o velmi levné matrace od neověřených dodavatelů. Není to, ale případ našeho e-shopu a našich pružinových matrací. Naše výrobky mají garantovanou kvalitu minimálně po celou dobu hygienické životnosti.

Z čeho je lehací plocha pružinových matrací?

Lehací plochy jsou vyrobeny z polyuretanové pěny o různé objemové hmotnosti, která zaručí měkčí nebo tvrdší plochu. U luxusnějších matrací může být vložena deska z kokosových vláken nebo z koňských žíní. Na pružinách jsou uloženy speciální desky, které zabraňují protlačení pružin na lehací plochu.

Jaký je rozdíl mezi pružinovými a taštičkovými matracemi?

Pružinové matrace obsahují stanovený počet pružin. U taštičkových matrací je zpravidla pružina vyrobena z drátu o různém průměru a každá pružina je uložena v textilním pouzdře. Textilní pouzdro je vyrobeno z netkané textilie a pružina je v něm zavařena. Matrace s taštičkovými pružinami jsou velmi vyhledávané pro svoji pohodlnost. Taštičkové matrace mají více pružin než pružinové a proto se jedná o luxusnější výrobky.

Co jsou to plastové pružiny?

Plastové pružiny OCTASPRING jsou vyrobeny z plastu (polyuretanu). Jedná se o velmi komfortní výrobky. Vynikají svými vlastnostmi a životností.

V jakých rozměrech je možné vyrobit pružinové matrace?

Výroba je možná ve všech klasických rozměrech. Lze vyrobit matrace 90x200 cm, 100x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, 200x200 cm i jako matrace na míru, tedy v atypických rozměrech.

Pro koho jsou pružinové matrace určeny?

Pro všechny uživatele, kteří ocení zejména prodyšnost, pružnost, pohodlí a dlouhou hygienickou životnost za dobrou cenu.