Vybíráte matrace pro svého syna nebo dceru?

Pomůžeme Vám s výběrem správné matrace a v orientaci v naší nabídce. Výběr správného výrobku je nesmírně důležitý pro zdraví Vašeho dítěte. Náš článek je zaměřen na děti od 2 let až po mládežnická léta. Matrace by měla být, zejména z hygienického důvodu, po asi osmi letech vyměněna za novou. Při každé fázi nákupu matrace pro Vaše dítě, počítejte s touto dobu a s hmotnostním přírůstkem Vašeho dítěte. Hmotnost dětí hraje velkou roli při výběru správné matrace.

Co musí splňovat matrace pro děti a mládež?

Děti a mládež mají nižší hmotnost než dospělý člověk. Je velmi důležité vybrat takovou matraci, která reaguje i na nízké hmotnosti a při nižších hmotnostech má dobrou bodovou elasticitu. To znamená, že bude tělo během spánku, udržovat ve správné poloze. Pro děti a mládež nejsou vhodné příliš tvrdé matrace. Záleží, ale na hmotnosti. Bude-li mít mládežník velkou nadváhu nebo obezitu, je třeba zvolit tvrdší matraci. Dalším parametrem při výběru je prodyšnost. Tu splňují zejména matrace s obsahem přírodních materiálů, jako jsou kokosová vlákna, koňské žíně ap.

Jaké matrace jsou nejvhodnější?

Nejvhodnější jsou latexové matrace. V naší nabídce naleznete i latexové matrace s obsahem přírodních materiálů. Těmito výrobky dáte svému dítěti to nejlepší pro jeho spánek. Dále jsou vhodné pěnové matrace s obsahem kokosových vláken nebo také matrace z líné pěny nebo pružinové matrace.