Levné matrace útočí na zákazníka

Vážený zákazníku, připravili jsme pro Vás článek na téma levná matrace. Jaké máte asociace, když vidíte tento nápis? Může být levná a zároveň kvalitní? Proč je levná? Proč má tento přívlastek? Pokusíme se Vám toto objasnit z pozice prodejce, který ví, co prodává - zná materiály pro výrobu a jejich vlastnosti a zná technologie výroby.

Reklamní upoutávky jsou přeplněné slogany levné matrace, nejlevnější matrace, nejlepší matrace, skvělé matrace...ale...pro zákazníka je velmi složité vybrat kvalitní výrobek za tomu adekvátní cenu. Tak podle čeho se orientovat? Asi každý nakupující má nějakou představu co by chtěl. Pokud ne, tak v našem e-shopu Vám pomůže náš skvělý nákupní rádce, který je vytvořen odborníkem na materiály a technologie.

Každý chce nejlevnější, ale kvalitní výrobek. Jak ho poznat? Hlavní roli zde hraje materiál a také platí, že čím dražší tím lepší respektive kvalitnější.

Zákonem stanovená doba po, kterou si výrobek musí udržovat své vlastnosti jsou dva roky. Ale co životnost? Každá matrace by se měla z mnoha důvodů, zejména hygienických vyměňovat po 6-8 letech, ale mnoho aspektů zde hraje hlavní roli. Ne každá po 6-8 letech splňuje požadavky na zdravé spaní a to platí dvojnásob u levných matrací.

Jak se vyznat a srovnat nabídku různých prodejců?

To není nijak jednoduché. Každý materiál má svou recepturu (základní suroviny) a to vše hraje roli při výsledné kvalitě.

Matrace JANA

Jedná se o klasický výrobek z majoritně používaného materiálu polyuretanové pěny (Molitanu), která je velmi vhodná pro výrobu matrací. Je 8 cm vysoká a má hladké plochy. Pokud si ji zakoupíte, jistě netoužíte po luxusu, ale požadavky na zdravotně nezávadné spaní splní. Nepočítejte, avšak že po 6ti letech každodenního zatěžování bude stále jako nová. Molitan má tu vlastnost, že je měkký a přizpůsobivý, ale s časem se vlastnost zhoršuje. Pokud si ji pořídíte, počítejte s tím, že ji budete muset vyměnit dříve než matraci latexovou nebo z líné pěny. A to proto, že po určité době bude proležená a nebudete se na ní cítit dobře.

Matrace LATEX EXCLUSIVE 5

Pokud si připlatíte a pořídíte tento výrobek, dá se říci, že jste si koupili výrobek za stejnou cenu jako levnou matraci JANA. Jak je to možné? LATEX EXCLUSIVE 5 je vyrobena z pěnové pryže a ta má výborné elastické vlastnosti a mnohem delší životnost a to i o několik let.

Matrace Renáta

Může být dobrým kompromisem. Je také vyrobena z polyuretanové pěny (Molitanu), ale pěna má větší objemovou hmotnost (použila se jiná technologie a jiné vstupní dražší suroviny při výrobě) je tedy kvalitnější než Jana, ale i dražší. Pro pohodlí a vysokou prodyšnost jsou použity koňské žíně. Můžeme garantovat, že její životnost sice nebude dosahovat životnosti latexových matrací, ale bude mnohem delší než u obyčejné levné pěnové matrace JANA.

Závěrem

Jedna dobrá zpráva. V našem internetovém obchodě MATRACE-OBCHOD.CZ prodáváme skutečně kvalitní levné matrace! Je to na Vás jaký výrobek s jakou životností zvolíte. Je to vlastně výhoda zakoupit levnou matraci a častěji ji obměňovat anebo zakoupit dražší s delší životností s jistotou až několika let.