Pružinové matrace patří mezi tradiční a stále oblíbený artikl. Vynikají zejména vzdušností a také dlouhou životností. Řadí se mezi středně tvrdé až tvrdé matrace. A že pružinové matrace "vržou" a pružiny tlačí do zad? To je ale minulost! Dnes se používají kvalitní technologie a materiály pro výrobu pružin. Naše fotografie a článek Vám přiblíží jejich výrobu.

Podle typu matrace se zvolí použité materiály na lehací plochu. Nejčastěji se používají polyuretanové desky v kombinaci s deskami z kokosových vláken s deskami z pojené polyuretanové pěny a nabízíme i desky z koňských žíní nebo ovčího rouna! Na tyto desky se po boku nalepí polyuretanové přířezy ve výšce pružin. Používá se lepidlo na bázi vodného roztoku, které se stříká pistolí. Mezi pružinami a lehací plochou je speciální vrstva, která zabraňuje protlačení pružin do lehací plochy.

Z pružin, které se dodávají v standardním rozměru a namotané, se odstřihne požadovaný rozměr  a ten se vloží do připraveného obalu. Pružinové matrace lze jednoduše vyrábět i jako matrace na míru. Můžeme si dovolit vyrábět různé tvary, například kruh, ovál ap. Na pružiny se vloží opět vrstva proti protlačení a další desky a to v závislosti na vyráběném produktu.

Na detailu vrstev obrázku výše napravo je vidět deska z kokosových vláken a pod ní deska z pojené polyuretanové pěny. Tato kombinace je tvrdá a snese i větší nosnost. Kromě toho je lehací plocha velmi vzdušná a dá se říci, že i chladivá. Používá se do oboustranných matrací, kde druhá plocha může být například s ovčím rounem a tato strana je tzv. zimní. Strana s deskou z kokosových vláken je pak letní strana. Matrace je po té vložena do potahu a to na základě objednávky od zákazníka.

A takto vypadají naše matrace Ergonomy, Paola a Andrea před tím, než se vloží do matracového obalu. Po technologické přestávce (1-2 dny) jsou matrace opatřeny potahem, srolovány do ekonomického a především pro Vás ergonomicky výhodného balení EASY PACKING a odeslány k Vám do Vašich postelí.