Návod k použití matrace

Matrace jsou opatřeny snímatelným a pratelným potahem. Při manipulaci s potahem dbejte na to, aby nedošlo nevhodným snímáním, nebo navlékáním potahu k poškození jádra, nebo samotného potahu. Celý výrobek je nutno ošetřovat dle symbolů uvedených na štítku, který je všitý do potahu. Nepoužívejte matraci bez potahu.

Nevystavujte výrobek přímému slunečnímu záření, které urychluje blednutí potahu. Čistěte pouze výrobky k tomu určenými a dbejte návodu k použití výrobce čisticího prostředku. Matraci minimálně jedenkrát měsíčně otočte a vysajte od prachu a dalších nečistot.

U potahových textilií může dojít ke zvlnění a změně rozměrů potahu způsobené běžným používáním a praním. Tyto změny nemají vliv na kvalitu výrobku. Odchylka od rozměrů uvedených na štítku může být +/- 1,5% u šířky a +/- 1% u délky potahu.

Dbejte na správnou volbu podložky nebo roštu. Podložka je závislá od materiálového složení a konstrukce (latexové matrace, pružinové matrace, sendvičové matrace atd.). O správnosti zvolené podložky se vždy poraďte nebo informujte u výrobce.

MATRACE-OBCHOD.CZ nabízí telefonickou podporu při výběru podložek a roštů. Více informací naleznete zde.

Výrobce neručí za škody vzniklé dodatečnou úpravou jádra nebo potahu spotřebitelem.

Matrace se dodávají v neprodyšném a nepromokavém balení a to většinou v polyethylenové folii. Po vybalení z fólie vykazují výrobky charakteristický mírný „zápach“. Tento zápach  nemá žádné škodlivé vlivy na zdraví člověka a nejedná se o závadu. Výrobek doporučujeme odvětrat. Technologický zápach po několika dnech zeslábne a zmizí.

Návod k použití platí i pro matrace na míru.

Návod k použití roštů

Rošty jsou vyrobeny z materiálů k tomu určených a vhodných. Při výběru roštu dbejte doporučení výrobce a zvolte vhodnou matraci do postele. Rošty jsou určeny k uložení matrace. Nepoužívejte rošty k žádným jiným účelům a ani k uložení jiných předmětů.

Rošty ošetřujte pouze vlhkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Nepoužívejte žádné jiné chemikálie. Nepřekračujte nosnost roštů, která je doporučena výrobcem.