Tyto informace Vám pomohou v orientaci a také v nákupu v našem internetovém obchodě MATRACE-OBCHOD.CZ.

Matrace se skládá z

  • jádra
  • potahu.

Jádro matrace

Jádro tvoří funkční část a je vyrobeno z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o pěny (polyuretanová, studená, líná nebo také VISCO pěna). Dále může být vyrobeno z latexu anebo z kovových nebo plastových pružin. Podle majoritního zastoupení materiálu se matrace dělí do kategorií (pěnové, z líné pěny, latexové, pružinové a taštičkové). Výška desek z těchto materiálů dosahuje několika centimetrů a desky mohou být různě profilované.

Pro dosažení požadované tuhosti se do matrací vkládají, respektive se lepí, desky z dalších materiálů a to buď syntetických ( pojená polyuretanová pěna RE) nebo přírodních (desky z kokosových vláken, mořské trávy, koňských žíní, vláken z agáve sisalové atd.). Kromě tuhosti dodávají tyto materiály vynikající hygienické vlastnosti jako je prodyšnost. Výška desek se pohybuje od jednoho do pěti centimetrů.

Jádro může být vyrobeno z jednoho kusu anebo složeno z více desek. Jednotlivé desky jsou k sobě přilepeny disperzním lepidlem na bázi syntetického kaučuku. Lepidlo je samozřejmě zdravotně nezávadné. V některých případech mohou být jednotlivé desky nebo její části v jádru matrace pouze vloženy.

Povrch jádra matrace může být profilovaný, tím dojde ke zvětšení povrchu jádra matrace, zabezpečí se lepší termoregulační vlastnosti a odvod vlhkosti. Profilovaný povrch zabezpečuje také masáž pokožky.

Povrch jádra může být rozdělen do několika zón, které jsou konstruovány podle rozložení tělesné hmotnosti a zabezpečují velice komfortní spánek. Tyto zóny mohou mít různě profilovaný povrch nebo různé materiálové složení.

Potah matrace

Jádro je uloženo do potahu matrace. Potahy matrací mají různé vlastnosti a jsou volitelné. Potah zvětší celkovou výšku jádra matrace o cca 1-2 cm. Potahy jsou dělitelné zipem na dva díly dají se buď chemicky čistit, nebo jsou pratelné v automatické pračce při teplotách 60°C - 95°C. Při výběru matrace věnujte pozornost i výběru potahu.

Naše nabídka

Navštivte kategorie v našem e-shopu MATRACE-OBCHOD.CZ a vybírejte.

akční matrace

matrace 1+1 zdarma

matrace pěnové

matrace líná "VISCO" pěna

latexové matrace

matrace pružinové

dětské matrace

matrace pro hotely a penziony

matrace pro hosty