Studená neboli HR pěna se vyrábí stejnou technologií jako polyuretanové PUR pěny, jedná se tedy o typ polyuretanové PUR pěny, ale za použití jiných vstupních surovin a receptur. Technologií lze vyrobit materiál, který vyniká vysokou pružností, výbornou prodyšností díky otevřené struktuře (zajišťuje výbornou ventilaci výrobků, v našem případě pěnových matrací). Dále materiál vyniká tvarovou stálostí a dlouhou životností. Tyto všechny vlastnosti předurčují studené (HR) pěny pro výrobu kvalitních matrací.

Pevná a jemná

Matrace ze studené či tzv. HR pěny jsou měkké a přitom velmi pevné. Zachovávají si vysokou pružnost, což je schopnost materiálu vrátit se po stlačení zpět do původní polohy. Díky této unikátní vlastnosti jsou matrace z HR pěny jemné a zároveň poskytují tělu dostatečnou podporu.

Matrace, která vydrží

Jednou z nejlepších vlastností studené pěny je její dlouhodobá stabilita. I při intenzívních zátěžových testech se u HR pěny neukázaly známky tvrdnutí, změknutí či změna tvaru. Při normálních pokojových podmínkách Vám matrace poskytne mnohaletý pocit komfortu.

Prodyšná

HR pěna tiše dýchá díky otevřeným pórům. V zimě matrace udržuje teplo, zatímco v létě chladí.

Praktická

HR pěnu je možné čistit chemicky nebo párou a sterilizovat. V závislosti na použité receptuře pro výrobu studené pěny lze vyrobit matraci odolnou proti zápachu, antialergickou, antibakteriální a odolnou proti plísním, houbám a roztočům (tedy antimikrobiální).

Věděli jste že

Název studená pěna je odvozen od použité technologie, studené pěny se vyrábějí stejnou technologií jako polyuretanové PUR pěny, ale za použití nižší teploty a jiných vstupních surovin pro výrobu polyuretanu.

Označení studené pěny také HR znamená high resilience (vysoce pružný, elastický).

Představujeme

Matrace STANDARD je klasickým zástupcem ze studené pěny. Studená pěna lze různě profilovat a lepit s dalšími materiály jako je tomu u výrobku NATURAL DREAM kde se kombinuje studená pěna s polyuretanovou a koňskými žíněmi. Výsledkem je zcela unikátní výrobek s vysokými užitnými vlastnostmi. Ze studené pěny lze frézováním vyrobit i monolitní matraci jako je MARINA, která se vyznačuje vysokou prodyšností a luxusním povrchovým profilem.